O nás


28 let vývoje

Výrobou a vývojem respirátorů se zabýváme od roku 1993. Naše respirátory jsou prověřené těmi nejnáročnějšími podmínkami extrémně prašných pracovišť, dlouhými pracovními směnami v infekčních odděleních nemocnic nebo vysokými teplotami hlubinných dolů.

Maximální komfort

Respirátory REFIL dosahují minimálních dýchacích odporů i při vysoké filtrační účinnosti. Dýchací odpory považujeme za nejdůležitější ukazatel komfortu. Čím nižší je hodnota odporu vzduchu, tím méně obtěžující je déletrvající nošení respirátoru. Naše produkty dosahují polovičních hodnot než většina produktů na trhu, což je pro uživatele znatelné již při prvním nádechu, natož po několika hodinách nošení.

Cenová politika

Kvalitou se naše respirátory řadí mezi zavedené západoevropské výrobce. Cenová hladina je však výrazně nižší, na úrovni mezi Evropou a Asií.

Technologie

Naše výrobní technologie jsou vysoce automatizované. Výrobní linky si sami vyvíjíme a necháváme zhotovit na zakázku u Švýcarské renomované společnosti, zaměřené na robotizaci výrobních technologií.

Certifikace

Všechny naše produkty mají platnou certifikaci podle EN 149:2001 + A1:2009 (Filtrační třídy FFP1, FFP2 a FFP3), což je jediná platná norma v EU. Čínské ani Americké normy nejsou v EU uznávané.
Jsme také držitelé certifikátu ISO 9001:2015

Časté dotazy


Jak poznám kvalitní respirátor?

Kvalitní respirátor by měl především dobře přiléhat k obličeji. Měl by mít evropskou certifikaci EN 149:2001+A1:2009 (FFP1, FFP2, FFP3) a měl by mít co nejnižší dýchací odpory.

Proč je tak důležité, aby respirátor dobře přiléhal k obličeji?

Pokud respirátor dostatečně nepřiléhá k obličeji, jeho účinnost se zásadně mění. Škodliviny neprochází skrze filtrační materiál a respirátor nejvyšší třídy FFP3 pak může dosahovat účinnosti obyčejné roušky.

Jak poznám, že respirátor dostatečně nepřiléhá k obličeji?

Zkuste se zhluboka nadechnout a rychle vydechnout. Pokud ucítíte, že vzduch proudí pod dosedacími plochami mezi respirátorem a obličejem, je zřejmé, že respirátor dostatečně netěsní a jeho použití je rizikové. Dalším způsobem kontroly je přitlačení dosedacích ploch respirátoru k obličeji. Pokud se nezmění dýchací odpory a pocitově bude dýchání klást stejný odpor, je vše v pořádku. Pokud se ale dýchací odpory pocitově výrazně zvýší, znamená to, že před přitlačením respirátoru k obličeji docházelo k pronikání vzduchu mimo filtrační materiál a požití respirátoru je opět rizikové.

Jak důležité jsou hodnoty dýchacích odporů?

Dýchací odpory jsou hlavním kritériem pro maximální komfort. Čím nižší hodnota, tím je nošení respirátoru pro uživatele pohodlnější. Naopak vysoké dýchací odpory pak mohou mít negativní vliv na filtrační účinnost. Kromě značného nepohodlí zde hrozí průnik škodlivin mimo filtrační materiál. Nadechovaný vzduch si totiž najde nejjednodušší cestu, tedy v místě, kde respirátor doléhá k obličeji. Takový produkt je pak velmi rizikový.

Mohu nosit respirátor, pokud mám vousy?

Vousy značně snižují účinnost respirátoru, který pak dostatečně nepřilehne k obličeji. Nošení respirátoru se uživatelům s vousy obecně nedoporučuje.

K čemu slouží výdechový ventilek?

Výdechový ventilek výrazně zvyšuje pohodlí uživatele. Rychleji odvádí vydýchaný teplý a vlhký vzduch a také CO2 z oblasti pod respirátorem. Respirátory s ventilkem chrání ale pouze uživatele, jedná se tedy o jednosměrnou ochranu.

Jak dlouho mohu používat jeden respirátor?

Pokud je respirátor označen písmeny NR (non-reusable), jde vždy o jednorázový produkt. V pracovním prostředí je doba použití, dle normy, omezena na maximálně jednu pracovní směnu. Pokud dojde ke snížení komfortu způsobeném nadměrným znečištěním či potem, měl by být respirátor vyměněn dříve. Respirátory označené písmeny R (reusable) je možné použít opakovaně. V případě použití respirátoru k ochraně před vysoce nebezpečnými látkami (viry, bakterie, azbest) doporučujeme respirátor vyměnit vždy po jednorázovém použití i v případě, že se jedná o respirátory označené písmenem R.

Proč bych měl zvolit právě respirátory REFIL?

Ochraně dýchacích cest se věnujeme již od roku 1993. Naše respirátory prochází dlouhodobým vývojem a testováním. Dokázali jsme vybalancovat nejlepší poměr mezi maximální filtrační účinností a mezi maximálním komfortem. Vždy radíme našim zákazníkům, aby vyzkoušeli produkty od více výrobců a ve finále se rozhodli pro ten, který jim bude nejvíce vyhovovat.